Eesti Multispordi Liit liitus rahvusvaheliste takistusspordi organisatsioonidega

Septembri alguses liitus Eesti Multispordi Liit Euroopa Takistusspordi Föderatsiooni ja Rahvusvahelise Takistusspordi Föderatsiooniga. Kõiki kolme organisatsiooni ühendab soov ja tahtmine panustada takistustega maastikujooksu maastikujooksu (inglise keeles Obstacle Course Racing, lühend OCR) ning laiemalt sellega seotud spordialade arengusse.

Liitumise tulemusel on Eesti Multispordi Liit mõlema eelpool nimetatud rahvusvahelise föderatsiooni poolt tunnustatud kui takistustega maastikujooksu rahvuslik alaliit Eestis.

Liidu peasekretär Siim Ausmeesi sõnul tegeletakse hetkel rahvusvahelistes föderatsioonides selle nimel, et takistustega maastikujooks kui põnev ja üle maailma populaarsust koguv spordiala saaks ametliku tunnustuse ja akrediteeringu rahvusvahelise olümpiakomitee poolt, mis omakorda annaks Eesti Multispordi Liidule kui rahvuslikule alaliidule võimaluse liituda tulevikus Eesti Olümpiakomiteega.

Eesti Multispordi Liit on asutatud 2016. aastal. Liidu eestvedamisel toimus 2017. aastal esimene Eesti Ekstreemjooksu karikasari ning esimesed OCR Eesti meistrivõistlused. 2018. aastal on planeeritud viiest osavõistlusest koosneva Eesti Ekstreemjooksu karikasarja korraldamine, mille käigus selguvad ka OCR Eesti meistrid lühi- ja standardrajal. Samuti on sarja üks osavõistlus juulis Taanis toimuvate OCR Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonivõistluseks.

Lisainfo:

Siim Ausmees
Eesti Multispordi Liit
Peasekretär
503 2748
siim@multispordiliit.ee